بازدید رئیس‌جمهور آلمان از نمایشگاه فرانکفورت/حاشیه‌های افتتاحیه

به نقل از سایت اخبار کتاب :   

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به آلمان، فرانک والتر اشتاین مایر رئیس جمهور آلمان امروز چهارشنبه ۱۸ مهر همزمان با اولین روز برپایی هفتادمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت از این رویداد بین‌المللی بازدید کرد.

در حال حاضر بازدید اشتاین مایر از نمایشگاه انجام شده و وی محل این رویداد را ترک کرده است.

پیش از این در خبرها درباره حضور این مقام آلمانی سخنانی مطرح شده‌ بود و عده‌ای به اشتباه افتاده بودند که مراسم افتتاحیه با حضور وی برگزار خواهد شد اما برنامه افتتاحیه این نمایشگاه دیروز سه‌شنبه ۱۷ مهر بدون حضور مایر یا آنگلا مرکل برگزار شد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که دیروز ظهر برگزار شد، ابتدا یورگن باس رئیس نمایشگاه به سخنرانی پرداخت. سپس هاینریش ریته مولر رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمان سخنرانی کرد و ماموکا باختاتزه نخست وزیر گرجستان نیز به عنوان سخنران سوم این مراسم به ارائه سخنرانی خود پرداخت.

سخنرانی نخست‌وزیر گرجستان و دو نویسنده از این کشور، به دلیل این بود که گرجستان مهمان ویژه امسال نمایشگاه فرانکفورت است.

سپس فدریکا موگرینی کمیسیونر روابط خارجی اتحادیه اروپا سخنرانی خود را ارائه کرد و همچنین زنگ افتتاحیه نمایشگاه را به صدا درآورد.

از جمله نکات جالب برنامه افتتاحیه نمایشگاه فرانکفورت که شاید برای خبرنگاران و عکاسان خبری ایرانی جالب باشد، فریادهای عکاسانی بود که در سالن افتتاحیه حضور داشتند و مرتب نام کوچک موگرینی را فریاد می‌کشیدند تا او به سمت‌شان نگاه کرده و عکسش را بیاندازند.

این اتفاق سال گذشته هم در افتتاحیه نمایشگاه فرانکفورت که با حضور امانوئل مکرون و آنگلا مرکل برگزار شد، رخ داد و بسیاری از خبرنگاران هنگام پیاده شدن این دو از اتومبیل‌هایشان با داد و فریاد خواستار این بودند که به سمت‌شان نگاه کنند تا عکسشان را برای رسانه خود بگیرند.

برچسب ها:

کتاب

13
0 0