نشست معرفی طرح گرنت ایران در فرانکفورت برگزار شد

به نقل از سایت اخبار کتاب :   

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به آلمان، نشست برنامه های حمایتی ترجمه و انتشار کتاب عصر دیروز چهارشنبه ۱۸مهر با حضور نمایندگی از کشورهای مختلف از جمله ایران در سالن بین الملل پنج _ یک هفتادمین نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت برگزار شد.

در این نشست، ایران و نمایندگانی از ۸ کشور دیگر حضور داشتند و طرح های گرنت خود را برای مخاطبان معرفی کردند.

به این ترتیب ایران، کانادا، نروژ، آلمان، قطر، ژاپن و چین نمایندگانی در این برنامه داشتند که هرکدام از آن ها طرح گرنت کشور خود را معرفی کرد و از جزئیات آن گفت.

طرح برگزاری این نشست در نمایشگاه سال گذشته فرانکفورت کلید خورد و ایران نیز در هر دو دوره آن حضور داشت. اتفاق جالب درباره این برنامه این است که با وجود میزبانی آلمان در نمایشگاه فرانکفورت، هر سال یکی از کشورهای حاضر در این نشست میزبانی و برگزاری برنامه را به عهده می گیرند. در نشست امسال که دیروز برگزار شد میزبانی با آرژانتین بود سال گذشته نیز آلمان میزبان کشورهای دیگر بود.

میزبان این نشست به صورت دوره ای تغییر خواهد کرد و مسئولان ایرانی هم اظهار امیدواری کرده اند که برای دوره های بعدی، میزبان این برنامه بوده و برنامه هایی را هم با حضور کشورهای موردنظر در غرفه کشورمان در نمایشگاه فرانکفورت داشته باشند.

نماینده آرژانتین امسال و در این دوره از نمایشگاه فرانکفورت، کشورهای حاضر در نشست برنامه های حمایتی ترجمه و انتشار کتاب را به غرفه خود برد و با دستاوردهایش در این زمینه آشنا کرد.

برچسب ها:

کتاب

20
0 0