«ایلیا، پسر خوب بابا»، خردادماه خواندنی می‌شود

به نقل از سایت اخبار کتاب :   

ظریفه روئین با اعلام این خبر درباره این مجموعه داستان به خبرنگار مهر گفت: این مجموعه ۱۵ قسمتی، ماجراهایی را روایت می‌کند یک برای یک پسربچه حدود ۴، ۵ ساله اتفاق افتاده است.

وی افزود: در مجموعه داستان «ایلیا پسر خوب بابا» مسائلی که یک کودک ۵ ساله با آن درگیر است، در قالب داستان بیان شده است؛ مثلاً ایلیا، پسربچه داستان دوست دارد به دیگران کمک کند، یا مثلاً دوست دارد بزرگ شود و کارهای بزرگترها را انجام دهد و...

این داستان‌نویس حوزه کودک و نوجوان خاطرنشان کرد: مجموعه «ایلیا پسر خوب بابا» به نوعی یک آموزش غیرمستقیم را به بچه‌ها ارائه می‌دهد. به این معنا که در خلال داستانها به شکل غیرمستقیم بچه‌ها آگاهی‌هایی درباره برخی از مسائل پیرامونشان پیدا می‌کنند.

به گفته روئین داستان‌های این مجموعه ابتدا در «کیهان بچه‌ها» چاپ می‌شدند و بعدها با بازنگری و بازنویسی محدودی برای تهیه یک مجموعه داستان مستقل آماده شدند.

وی افزود: هر قسمت از این مجموعه یک داستان کامل و مجزا دارد؛ اما این داستانها می‌توانند در کنار هم یک مجموعه را شکل بدهند که قطعاً برای بچه‌ها جذاب است. داستان‌های این مجموعه کتاب مستقل هستند، یعنی هر داستان به داستان قبل و بعد ارتباطی ندارد و اتفاقات در یک داستان تمام می‌شود و ادامه‌دار نیست. فقط شخصیت و خانواده در تمام داستان‌ها مشترک است.

این نویسنده تاکید کرد: این مجموعه را انتشارات «پریوا» آماده انتشار کرده است و آنطور که گفته‌اند خردادماه آن را چاپ و روانه بازار کتار می‌کنند. انتشارات «پریوا» پیشتر نسخه صوتی «ایلیا پسر خوب بابا» را منتشر کرده بود و حالا در حال چاپ این مجموعه به صورت مکتوب است.

روئین در پایان با بیان اینکه این مجموعه ویژه گروه‌های سنی الف و ب است، خاطرنشان کرد: مراحل پیش از چاپ این مجموعه اعم از تصویرگری و صفحه‌آریی این کتاب انجام شده و در آستانه چاپ و انتشار است.

برچسب ها:

کتاب

10
0 0