برنامه‌ نشست‌های خانه کتاب در نمایشگاه قرآن اعلام شد

به نقل از سایت اخبار کتاب :   

به گزارش خبرگزاری مهر، مؤسسه خانه کتاب به مناسبت بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم ۱۱ نشست تخصصی را با موضوعات قرآنی و حضور اساتید حوزه و دانشگاه و کارشناسان علوم قرآنی در غرفه این مؤسسه در نمایشگاه مذکور برگزار می‌کند.

این برنامه‌ها با همکاری مؤسسه نهج‌البلاغه، بنیاد بعثت و انجمن نهج‌البلاغه دانشگاه پیام نور برگزار می‌شوند.

اولین نشست خانه کتاب سه شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه، با عنوان «مصحف منسوب به امام علی (ع)؛ نسخه آستان قدس رضوی» با حضور مرتضی توکلی برگزار شد.

«روابط بینامتنی قرآن و نهج‌البلاغه» امروز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت با حضور سمانه عزیزی و حسین افسردیر به‌عنوان دومین نشست خانه کتاب در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود.

برنامه معرفی مجلات مرتبط با قرآن و حدیث و مطالعات دینی، روز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت با حضور سیدمجید نبوی برگزار می‌شود. نشست تخصصی «خاورشناسان و حدیث شیعه» با حضور علی حسن‌نیا در روز جمعه ۲۷ اردیبهشت و «در مکتب تربیتی امام علی علیه‌السلام» با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین محمدتقی رهبر روز شنبه ۲۸ اردیبهشت دیگر برنامه‌های این غرفه در نمایشگاه قرآن هستند.

از دیگر نشست‌های خانه کتاب در نمایشگاه قرآن می‌توان به نشست «اندیشه‌ورزی در نهج‌البلاغه و معارف علوی» در روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت اشاره کرد که با حضور احمدرضا آذربایجانی به عنوان سخنران برگزار خواهد شد.

«نقش کتاب در ایجاد هویت دینی کودکان (مطالعه موردی نهج‌البلاغه)» عنوان نشستی است که دوشنبه ۳۰ اردیبهشت با حضور شیرین بازیاریان برگزار می‌شود.

«روش آموزش حفظ قرآن» عنوان نشست دیگری است که روز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت با حضور عباس اکبری در غرفه خانه کتاب برگزار می‌شود.

در اولین روز خرداد ماه غرفه خانه کتاب میزبان نشست تخصصی «پژوهش‌های علمی در قرآن» با حضور میکائیل بهاری است.

همچنین فرشته محمدعلی و مهناز آل‌علی پنجشنبه ۲ خرداد در غرفه خانه کتاب به بررسی «مدیریت خانواده مبتنی بر عهدنامه مالک اشتر» می‌پردازند.

آخرین نشست تخصصی خانه کتاب در این دوره از نمایشگاه قرآن نیز روز جمعه ۳ خرداد با موضوع «آسیب‌شناسی صنعت نشر قرآن» با حضور محمدتقی حق‌بین، سیدمرتضی آخوندی و علیرضا سبحانی نسب برگزار می‌شود.

بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، معنای زندگی» به مدت دو هفته از ۲۱ اردیبهشت تا چهارم خرداد در مصلی امام خمینی (ره) پذیرای علاقه‌مندان و بازدید کنندگان از این رویداد بزرگ معنوی خواهد بود.

برچسب ها:

کتاب

11
0 0