کتاب «هنر ظریف بی‌خیالی» نقد و بررسی می‌شود

به نقل از سایت اخبار کتاب :   

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست هفتگی شهر کتاب، این هفته به نقد و بررسی کتاب «هنر ظریف بی‌خیالی» نوشته مارک منسون اختصاص دارد.

این‌کتاب، گرچه در رده کتاب‌های خودیاری طبقه‌بندی می‌شود اما از آنجایی که موضع منتقدانه‌ای نسبت به رویکردهای رایج در این گونه کتاب‌ها دارد، از سطح کتاب‌های خودیاری موجود فراتر می‌رود. همان‌گونه که در عنوان فرعی کتاب آمده است، نویسنده رویکردی نامتعارف و اگر بشود گفت «منفی» به موضوع «خوب زیستن» دارد، رویکردی که همان قدر از بصیرت‌های سنت‌های دینی و عرفانی بهره می‌گیرد که از بصیرت‌های موج سوم رفتاردرمانی.

نویسنده در این کتاب تلاش کرده نشان دهد در عصر حاضر چگونه جستجوی صریح ایده‌آل‌هایی مانند شادکامی، امید و آرامش شخص را از زندگی شاد و آرام و امیدوار محروم کرده است. منسون با کمک‌گرفتن از شیوه‌های مختلف روایی و با لحنی صمیمی کوشیده با دوری از شگردهای کتاب‌های انگیزشی چشم‌اندازی دست‌یافتنی از یک زندگی خوب را برای خواننده‌اش ترسیم کند.

«هنر ظریف بی‌خیالی» به‌تازگی با ترجمه رشید جعفرپور توسط انتشارات کرگدن منتشر شده است. نشست نقد و بررسی این کتاب با حضور مهرنوش اثباتی، بابک عباسی و رشید جعفرپور همراه خواهد بود.

این برنامه روز سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت از ساعت ۱۶:۳۰ در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

برچسب ها:

کتاب

14
0 0