سه طبقه از مخازن آرشیو ملی ریل گذاری می‌شود

به نقل از سایت اخبار کتاب :   

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد ایرانشاهی مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از قفسه بندی ریلی سه طبقه از مخازن ساختمان آرشیو ملی خبر داد و گفت: ریل گذاری ۱۰ درصد از قفسه‌های مخازن انجام شده است و به زودی تکمیل و نهایی خواهد شد.

حامد ایرانشاهی درباره جزئیات ریل گذاری قفسه‌های مخازن آرشیو ملی ایران گفت: استاندارد بین المللی مخازن قفسه‌های اسناد در دنیا به صورت ریلی است که این استاندارد افزایش ۴۰ درصدی ظرفیت سندگذاری را در پی دارد.

مدیر کل خدمات آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ادامه داد: قفسه بندی ریلی موجب شده تا دو طبقه ریل گذاری قفسه های مخازن با سه طبقه مخازن معمولی برابری کند که این کار افزایش فضای آرشیوی مخازن سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران را موجب می‌شود. مثلاً اگر یک میلیون برگ سند در قفسه‌های معمولی چیدمان می‌شود، در قفسه‌های ریلی می توان بیش از یک میلیون و نیم برگ سند چیدمان کرد.

ایرانشاهی ادامه داد: قفسه بندی ریلی علاوه بر بالا بردن ظرفیت، دسترسی به اسناد را آسان‌تر می‌کند که با جا به جایی آسان قفسه‌ها می‌توان به اسناد دسترسی بهتر و سریع تری پیدا کرد.

وی گفت: براساس طرحی که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی پایه ریزی شده، در حال حاضر ریل گذاری ۱۰ درصد از قفسه‌های مخازن سه طبقه از ساختمان آرشیو ملی در حال انجام است و باید کامل شود. این پروژه از مدتی قبل شروع شده و به زودی تکمیل و نهایی خواهد شد.

برچسب ها:

کتاب

235
0 0